Viename didžiausių istorijoje “Ateitis CUP” turnyrų įspūdingus vardus turinčios akademijos buvo priverstos pripažinti mažesniųjų pranašumą. Beveik 200 rungtynių vienijančioje fiestoje tarp penkiolikmečių triumfavo Lvovo “Karpaty” (Ukraina), tarp vienuolikamečių – Rygos RFŠ (Latvija), tarp devynmečių – “Cardiff City” (Velsas).

Vyriausiųjų grupėje varžėsi dešimt komandų, tarp kurių pirmąsyk atvykę “Twente” akademijos auklėtiniai, taip pat “Lugano”, Borisovo BATE ir jau minėti Lvovo “Karpaty” penkiolikmečiai. Lietuvai atstovavo NFA ir “Ateities” komandos.

Į finalą prasibrovė savo grupių turnyrus laimėję “Karpaty” ir BATE futbolininkai. Ukrainiečiai laimėjo 2:0. Nemažiau įdomus buvo ir mažasis finalas, kuriame “Twente” 2:1 įrodė pranašumą prieš “Lugano”. NFA liko penktoje pozicijoje, “Ateitis” – devintoje.

Tarp vienuolikamečių dėl titulo varžėsi net 32 komandos. Pirmojo etapo didžiausia sensacija – “Birmingham City” nepatekimas į TOP 8. Iš lietuviškų komandų geriausiai pasirodė TFA auklėtiniai, kurie ketvirtfinalyje 1:2 nusileido vėliau čempiono titulą iškovojusiems latviams. Galutinė TFA užima vieta – šeštoji.

Mažajame finale varžėsi dvi ukrainiečių ekipos. “Karpaty” užtikrintai nugalėjo “Kremen” ekipą. Didysis finalas tapo viso turnyro puošmena. Įspūdingai pirmąjį kėlinį sužaidusi RFSH ekipa prieš “Juventus” įgijo dviejų įvarčių persvarą. Antrajame kėlinyje jau dominavo italai, įmušė vieną įvartį, tačiau panaikinti deficito nesugebėjo.

Pačių mažiausiųjų (devynmečių) grupėje išsiskyrė “Cardiff City” jaunieji futbolininkai, kurie per visą turnyrą iškovojo šešias užtikrintas pergales, įskaitant finale nugalėtą Minsko “Smena” 4:1.

Šioje grupėje didžiausią sensaciją užfiksavusi “Smena” duris į finalą uždarė AC “Milan” devynmečiams. Pastarieji tarpusavio dvikovoje sukūrė aibę progų, tačiau vartai jiems buvo tarsi užrišti. “Milan” ekipai atiteko trečioji turnyro vieta.