Tris dienas dviejuose šalies maniežuose vykusio “Ateitis CUP. 2019. Spring” turnyro nugalėtojais tapo Bergamo “Atalanta” trylikamečiai, kurie sugebėjo laimėti visas penkerias rungtynes, o tarp jų ir finalą 4:0 prieš suomių Tamperės “Ilves” bendraamžius. Pastarieji turnyre liko antri, Sankt Peterburgo “Zenit” – trečias.

“Sakyčiau, kad tai buvo visų laikų stipriausias “Ateitis CUP” turnyras. Džiugu, kad ir taip aukštai iškeltą kartelę sugebėjome pakelti dar aukščiau”, – sakė pagrindinis turnyro organizatorius Dainius Gudaitis.

 

 

 

“Atalantos” 2006 metų gimimo karta turnyrą laimi ne pirmą kartą. Savo ruožtu, į finalą patekę “Ilves” jaunieji futbolininkai šiame turnyre apsilankė pirmą kartą.

“Nenoriu kalbėti apie komandos rezultatus, nes aplink yra labai daug gerų dalykų. Turnyro organizacija yra top lygio. Turiu omeny, viešbutį, maistą, aikštę. Tikrai labai džiaugiuosi, kad atvykome. Kadangi Vilnių pasiekėme lengvai, čia esame ne paskutinį kartą”, – dar prieš finalą kalbėjo “Ilves” ekipos vadovas.

 

Mažojo finalo nugalėtojus lėmė 11 metrų baudinių serija. Joje “Zenit” buvo pranašesnis už švedų atstovus “Hammarby” futbolininkus.

 

Puikiai serijoje pasirodęs rusų ekipos vartininkas Archipas Laksas buvo pripažintas geriausiu turnyro vartininku. “Hammarby” puolėjas Jacobas Helingas – rezultatyviausiu žaidėju. Geriausiu turnyro puolėju tapo “Ilves” atstovas Arttu Tulehmo, o geriausiu gynėju ir puolėju – “Atalanta” atstovai Anzoni Jules ir Federico Simonetto.

 

 

 

24 komandų turnyre tarp lietuviškų komandų geriausiai sekėsi šeštą vietą užėmusiems Vilniaus TFA jauniesiems futbolininkams. BFA liko vienuolikta, “Ateitis” – keturiolikta, “Žalgirietis” – šešioliktas.

 

Antrasis ciklo turnyras vyks paskutinį vasario savaitgalį. Jo metu dėl pagrindinės taurės varžysis keturiolikmečiai. Turnyre dalyvaus 24 komandos, tarp kurių trys – iš Italijos, dar trys – iš Suomijos.

 

“Galiu garantuoti, kad šis sąrašas galėjo būti dar ilgesnis, tačiau dėl infrastruktūros daugiau nei 24 komandų priimti negalime. Šįkart debiutavome su turnyru Marijampolėje, po mėnesio turėsime antrą dublį”, – sakė D.Gudaitis.