Naujus rekordus mušantis „Ateitis CUP“ turnyras savaitgalį sutraukė 47 komandas iš dešimties šalių. Per tris dienas buvo sužaistos per 160 rungtynių.

„Šis turnyras mums buvo naujas iššūkis. Pavyzdžiui, pirmą kartą iš Italijos neatvyko komanda, nes.. ten prisnigo ir dėl to buvo atšauktas skrydis. Įsivaizduojate? Su tėvais planavo atvykti 40 žmonių, bet neatvyko.

Kitas momentas – penktadienį įvykusi avarija visiškai sustabdė miestą. Buvo taip, kad viena kelionė iš viešbučio („Green“) iki LFF stadiono truko beveik pusantros valandos. Viskas sudėliota minučių tikslumu, o čia toks iškritimas. Vis tik, kažkaip susitvarkėme.

Kalbant apie patį turnyrą, tai buvo vienas stipriausių per visą dešimties metų istoriją. Tokie klubai kaip Tbilisio „Dinamo“ (Sakartvelo čempionas), Minsko „Dinamo“ (Baltarusijos čempionas) ar viena stipriausių šios amžiaus grupės Latvijos komandų RFSH net nepateko į dešimtuką. Kodėl nepateko? Todėl, kad gerų komandų buvo daugiau nei vietų tame dešimtuke“, – komentavo pagrindinis turnyro organizatorius Dainius Gudaitis.

Turnyro finale savo jėgą pademonstravę Kijevo „Dinamo“ jaunuoliai net 5:0 nugalėjo „Minsk“ ekipą, kuri pusfinalyje po baudinių serijos eliminavo Roterdamo „Feyenoord“ jaunuolius iš kovos dėl medalių.

Olandijos superklubo dešimtmečiai neatsilaikė ir mažajame finale, kuriame 0:1 pralaimėjo trečiąją vietą užėmusiai Rygos „Metta“ ekipai.

Geriausiai tarp lietuvių pasirodė „Ateities“ komanda, kuri grupėje užėmusi pirmąją vietą, pralaimėjo būsimiems nugalėtojams „Dinamo“ futbolininkams, Borisovo BATE ekipai ir turnyre liko dešimti. Taip pat tarp lietuviškų komandų turnyras gerai susiklostė Kauno „Tauro“ jaunuoliams, o „Ateities 2010“ komanda tarp lietuvių liko trečia.

Šį savaitgalį sostinėje dėl turnyro geriausios komandos titulo varžysis 2011 ir 2013 metų gimimo auklėtiniai, po savaitės – U-9 ir U-7 jaunuoliai. Šį savaitgalį planuoja varžytis 50 komandų, kitą – per 80.