Praėjusį savaitgalį įvykęs „Ateitis CUP“ turnyras dar labiau papildė laimėtojų sąrašą. Šįsyk dėl pagrindinių taurių varžėsi 2003 ir 2004 metų gimimo komandos. Vyresniųjų grupėje laimėjo Talino „Legion“, jaunesniųjų grupėje – Bresto „Dinamo“.

 

„Kadangi varžėsi vyriausieji, tai ir lygis buvo pats aukščiausias. Tai jautėsi ir tribūnose, kur susirinko tiek žmonių, kiek toli gražu ne kas kartą apsilanko A lygos rungtynėse. „Legion“ ne pirmą kartą laimi mūsų turnyrą, o Bresto „Dinamo“ laimi jau antrą „Ateitis CUP“ turnyrą šiais metais. Tokiu pasiekimu negali pasigirti jokia kita komanda“, – sakė pagrindinis turnyro organizatorius Dainius Gudaitis.

 

U-16 grupės turnyre kelyje iki finalo „Legion“ nukovė „Middlesbrough“ ekipą iš Anglijos, o kovoje dėl pagrindinės taurės – 1:0 įrodė pranašumą prieš antroje vietoje likusią Maskvos „Rodina“ šešiolikmečių komandą.

 

„Mus šiame turnyre viskas tenkina, dėl to tiek daug metų mes važiuojame čia. Be jokios abejonės, laimėti šį turnyrą yra didžiulis pripažinimas“, – sakė „Legion“ komandos treneriai.

 

Trečioje vietoje liko „Middlesbrough“ akademijos atstovai, mažajame finale 4:0 nugalėję aukščiausiai iš lietuvių pasirodžiusią Vilniaus FM komandą.

 

U-15 grupėje Baltarusijos rinktinės pagrindu sudaryta Bresto „Dinamo“ ekipa 4:0 nugalėjo pirmąkart į finalą prasimušusią Lietuvos regionų rinktinę. Pastaroji iki finalo šventė keturias pergales per penkerias rungtynes.

 

„Visada norisi užimti pirmą vietą, tačiau objektyviai vertinant „Dinamo“ sužaidė geriau ir pelnytai laimėjo. Norėdami tobulėti ir augti, mes privalome dalyvauti tokio lygio turnyruose. Tikiu, kad tuomet ir bendra situacija keisis į gera.

 

Dar vienas ne toks linksmas dalykas – mūsų komandos žaidėjui Nagliui Paliušiui turnyre trūko kelio raiščiai. Noriu pasakyti, kad visa komanda Naglį palaiko, o mes, savo ruožtu, pasirūpinsime, kad jo reabilitacija būtų paties aukščiausio lygio. Stengsimės viskuo padėti, kad Naglis į aikštę grįžtų dar stipresnis“, – sakė regionų rinktinės vadovas Andrius Velička. Šios rinktinės saugas Gvidas Gineitis pripažintas geriausiu turnyro saugu.

 

Mažajame finale prireikė baudinių serijos, nes Rygos „Metta“ – Maskvos „Rodina“ rungtynėse per pagrindinį laiką įvarčių įmušta nebuvo. Iš dešimties baudinių serijos keturis smūgius atrėmė vartininkai, dar vienas smūgis buvo netikslus. 3:2 triumfavo Latvijos atstovai.

 

Jau šį savaitgalį dėl „Ateitis CUP“ turnyro taurės varžysis U-10 komandos. Iš viso į turnyrą užsiregistravo net 48 komandos, tarp kurių olandų Roterdamo „Feyenoord“, švedų „Hammarby“, kartvelų Tbilisio „Dinamo“, baltarusių Borisovo BATE ir daugelis kitų komandų iš dešimties šalių.